Inaczej, to znaczy jak? Lepiej? Idealnie? To znaczy każdemu? Zawsze?

Nie! Inaczej to znaczy inaczej, po swojemu, na własnych zasadach. To znaczy traktować sprzedaż jako spotkanie z osobami, którym możecie pomoc, na których potrzeby możecie odpowiedzieć. Sprzedaż to przede wszystkim znalezienie odpowiedniej osoby, odpowiedniej grupy ludzi, których problemy rozwiązujesz. Jest to kluczowy element w całym procesie.

W innym przypadku faktycznie możesz mieć wrażenie, że sprzedajesz rybie wodę (coś, czego masz pod dostatkiem) lub kosiarkę (coś, czego nie potrzebuje) ;).

Nie mamy najlepszej opinii o sprzedaży i handlu, ale, tak naprawdę każdy z nas sprzedaje.

  • Każda prezentacja własnej osoby to próba pokazania innym, jak jesteśmy wartościowi albo im potrzebni. A to właśnie sprzedaż.
  • Każda próba przekonania innych do tego, że to nasz pomysł jest najlepszy to właśnie sprzedaż.
  • Każda rozmowa kwalifikacyjna prezentująca nasze atuty i mocne strony, z zaznaczeniem obszarów do rozwoju – to właśnie jest sprzedaż.

Sprzedajemy na co dzień, choć nie zawsze to zauważamy i zdajemy sobie z tego sprawę. Zawodowcy, zajmujący się tym zadaniem na co dzień niekiedy również sprzedają byle jak, na odczepnego, bez zapału, a przecież można Sprzedawać Inaczej. Z radością, chęcią pomocy innym i przyjemnością 🙂

Kategorie: Sprzedaż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *