Kamili Rowińskiej osobie interesującej się rozwojem osobistym oraz sprzedażą raczej przedstawiać nie trzeba.

Jeśli komuś nie wystarczy informacja, że jest to coach  trener od wielu lat, silna oraz niezależna kobieta to zapraszam tutaj.

Drugim autorem tej książki, opowiadającym swoją historię jest Marcin Kokoszka. Miałam okazję spotkać go na szkoleniu „Kobieta Niezależna” 4 lata temu (o matko! To naprawdę już 4 lata?!).

Marcin jest założycielem, właścicielem, szefem wielu firm takich, jak Confronter, eMediator.pl, eMediator Legal czy afill.me. Więcej o nim na jego stronie internetowej.

Wspólne dzieło coacha oraz młodego chłopaka z milionowym długiem oprócz bardzo wartościowej części merytorycznej, pokazania niełatwej ścieżki jest po prostu świetnie napisaną książką. Historie Marcina czyta się jednym tchem, ma dar do lekkiego przekazywania informacji i świetnie ubiera je w historię.

Zachęcam do zakupu, jednak zanim zapraszam na moje 10 lekcji z tej książki.

1. Skoro sama doprowadziłam do sytuacji, w której się znalazłam to sama mogę wszystko wyprostować. Niestety często bywa tak, że zamiast spojrzeć w lustro szukamy winnych za oknem. Zwykle to my jesteśmy scenarzystami, reżyserami i producentami własnych katastrof.

2. Nie możemy przeżyć życia za nasze dzieci, ale możemy im w tym towarzyszyć. Samodzielne odnajdywanie daje poczucie sprawczości, to pomaga w przekonaniu, że sobie poradzę, a co za tym idzie w budowaniu pewności siebie.

3. Jak coś robisz to RÓB. Jak zaangażowanie to na 100%.

4. Idąc tymi samymi ścieżkami, co inni raczej nie znajdziesz ciekawych okazów.
Zapewne na nowej drodze będzie trudniej, ale poczucie, że własnymi siłami osiągnęło się coś wyjątkowego warta jest każdego wysiłku.

Zresztą – czy grasz, żeby wygrać, czy żeby nie przegrać.

5. Rzadko pojawia się idealny moment na rozpoczęcie czegoś. Niektórzy wiecznie czekają, aż będzie łatwiej, wygodniej i pewniej. ZAWSZE na swojej drodze napotkasz trudności i ograniczenia. Mogą być zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

6. Bez względu na to, w jak trudnej sytuacji się znajdujesz z pewnością jest taka osoba na świecie, która zna rozwiązanie. Zamiast załamywać ręce szukaj pomocy!

7. Jesteśmy chodzącymi schematami. Schematami podejmowania decyzji, rozpoczynania działalności, współpracy, kończenia znajomości, czy zdobywania kompetencji.

8. Pamiętaj o konkretach! Forma prawna spółki ma bardzo duże znaczenie dla Twoich finansów prywatnych. Nie zawsze „łatwiej” oznacza „lepiej”.

9. Sprzedajesz wtedy, gdy rozwiązujesz problemy swoich Klientów lub pomagasz im spełniać marzenia. Aby dobrze prosperować należy jeszcze: obserwować rynek, sprawdzać konkurencję, kłaść duży nacisk na zespół, reklamę, marketing finanse i zarządzanie.

10. Zróżnicowane grupy osiągają lepsze wyniki. Różnorodność powoduje ostrożniejsze przetwarzanie informacji. Pomaga to rozwiązywać problemy z różnych perspektyw.

 

Jest to wpis szczególnie dla mnie ważny, ponieważ właśnie dzięki Kamili bardzo uważnie czytam książki i wyciągam z nich lekcje.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *